Menü
In memoriam Milcsinszky Alajos

Közzétéve: 2019. 11. 19. 13:46 - Frissítve: 2019. 11. 19. 16:09 - Romhányi Anikó, Vörösmarty Rádió

Tragikus hirtelenséggel elhunyt Milcsinszky Alajos. Székesfehérvár köztiszteletben álló címzetes kanonoka, nyugalmazott plébánosa, városunk díszpolgára négy évtizeden át szolgálta, építette a közösséget. Önálló lelkipásztori beosztást plébánosként először Kápolnásnyéken nyert, majd 1977-től 40 esztendőn át szolgált Székesfehérvár különböző plébániáin. Vezette a Ciszterci templomot, a Maroshegyi Egyházközséget, végül 1996-tól 2017-es nyugdíjazásáig Szárazrét plébánosa volt. 1999 és 2006 között a Ciszterci Szent István Gimnázium spirituális vezetője volt. Számos egyházi kitüntetése mellett Székesfehérvár korábban „Pro Civitate”, idén pedig Díszpolgári cím adományozásával mondott köszönetet a város közösségeinek szolgálatáért. Székesfehérvár Önkormányzata Milcsinszky Alajos atyát saját halottjának tekinti.

   
Online adás
Üzenj nekünk!