Menü
Idén is megszépült a Lehel utcai kereszt és környéke a Krisztus Király Napokra

Közzétéve: 2019. 11. 20. 17:54 - Bóna Éva, Vörösmarty Rádió

A Krisztus Király Egyházközség hétvégi búcsújára készülve megszépítették a Lehet utcai kereszt környékét, virágot ültettek és gyertyákat is elhelyeztek. Az önkéntes területrendezésben – amely már évek óta hagyománynak számít a búcsúnap előtt – az egyházközség tagjain kívül a környék több lakója és a Gaja Környezetvédő Egyesület is részt vett. A cél idén is az volt, hogy a november 23-i, szombati zarándoklatra a kereszt és annak közvetlen környezete méltó módon fogadhassa a látogatókat. Szombaton 17.15 órakor az egyházközség búcsújának keretében a hívek gyertyás körmenettel közösen látogatnak el a kereszthez, ahol a hittanos gyerekekkel és a családokkal együtt imádkoznak. Deák Lajosné, önkormányzati képviselő évek óta a szívén viseli ezt a kezdeményezést, idén is részt vett a munkálatokban.

   
Online adás
Üzenj nekünk!